A falu ortodox temploma 1868-ban épült a korábbi 1789-ből való fatemplom helyébe, a régi templomból ikonok maradtak meg.
Románandrásfalván, Hidegkúton valamint Újlakon december 31- én minden lakót meglátogatnak a gyermekek, eképpen búcsúztatják el az óesztendőt, majd január elsején énekléssel, rigmusokkal köszöntik azt. Január 6- án Vízkereszt napján az ortodox lelkész falulátogatást tesz, házról házra jár és felszenteli az ottlakókat, ezáltal védve meg egész esztendőre a bajtól, rossztól.
Az ortodox egyház lelkésze: Gavrilă Petru Alexandru
A középkori falu katolikus magyar lakói a reformáció idején reformátusok lettek. Nem volt középkori temploma a falunak, Hidegkút később is a nagysolymosi református egyházközség filiája. A mai templom 1910-ben épült kőből és téglából, fából készült portikusszal. A hidegkútiakhoz ebben az időszakban is a nagysolymosi egyházközség mindenkori lelkésze szolgál be. A templom közelében egy XVIII. századi temető régi sírkövei láthatóak. Feltételesések szerint ott állhatott a falu régi temploma. Első harangját gróf Gyulai András ajándékozta 1834-ben, a másodikat 1928-ban öntötték.
Hidegkút református lelkésze: Tönkő- Lukács Levente
Székelyhidegkút katolikus lakói lassan megfogyatkoztak. A toronysisak bádog tetőzetén az 1903-as évszám látható. A hidegkúti római katolikus egyházközség az erzsébetvárosi főesperesi kerülethez, és a segesvári plébániához tartozik.